Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

REHBERLİK ÇALIŞMALARI

Projemizde görevli olan Rehberlik Öğretmenlerimizin 17 Haziran – 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında görev yaptıkları okullarda öğrenim gören yabancı öğrencilerine yönelik EBA Canlı Ders uygulaması ve diğer online uygulamalar üzerinden yürüteceği rehberlik çalışmalarına ilişkin program aşağıdaki linkte yer almaktadır. Yaz dönemine yönelik hazırlanan programın geri kalanı ilerleyen günlerde web sitemizde yayınlanacaktır

PDF Programı.pdf

 

Rehberlik çalışmaları 17 Haziran – 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında rehberlik öğretmenleri ve okul idarelerinin belirleyeceği gün veya günlerde yapılacaktır. Programa uygun olarak planlanacak ve uygulanacak çalışmalara ilişkin bilgiler PIKTES Proje Yönetim Sisteminde (PYS) bulunan Rehberlik İzleme Modülüne işlenecektir.

 

Yukarıda belirtilen konu ve alt başlıkları çerçevesinde verilecek seminerle ilgili şu hususlara dikkat edilecektir:

  • Dersler EBA Canlı Ders uygulaması ya da diğer online uygulamalar kullanılarak yapılacaktır.
  • 40 dakika sürecek seminerin tüm planlaması rehberlik öğretmenlerimizin sorumluluğunda olacaktır.
  • Rehberlik öğretmenlerimiz seminerleri görev yaptıkları okullardaki yabancı uyruklu öğrencilere gruplar halinde gerçekleştireceklerdir.
  • Öğrencilerin teknolojik imkânları da göz önünde bulundurularak mümkün olduğunca fazla öğrenciye ulaşılacaktır.
  • Belirtilen seminer konuları için rehberlik öğretmenlerimiz içerik hazırlarken Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve aşağıda linki verilen dokümanlardan faydalanabilecektirler.

1 - Aileler için Çocuklara Yadım Rehberi.pdf

2 - Gençler için Bilgilendirme Rehberi.pdf

3 - Yetişkinler için Bilgilendirme Rehberi.pdf