Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

RESİM ETKİNLİĞİ DUYURUSU

PIKTES, RESİM YAPMA ETKİNLİĞİ

ÖĞRENCİLERİMİZİ, “GELECEK İÇİN HAYALLERİNİ” ÇİZMEYE ÇAĞIRIYORUZ

 

Uzaktan eğitim döneminde öğrencilerimizin duygularını ifade etmelerine fırsat vermek amacıyla Haziran 2020 tarihinde düzenlediğimiz “mektup yazma” etkinliği kapsamında, değerli öğretmenlerimiz tarafından Merkez Yönetim Ofisimize yaklaşık 1.500 mektup ulaştırıldı. Çocuklarımızın Türkçe kaleme aldığı, her biri birbirinden duygu yüklü, samimi mektupların bir çoğunu, gelecek ile ilgili hayalleri süslüyordu. Öğrencilerimizden gelen her satır, bize eğitim hizmetlerimizi geliştirmek için büyük bir manevi güç verirken, geleceğe yönelik düşlerini, bu kez çizgileriyle, renkleriyle ifade etmeleri için resim yapma etkinliği başlatma kararı aldık. “Gelecek için Hayallerim” temalı resim yapma etkinliği için değerli öğretmenlerimizden işbirliği yapmalarını rica ediyoruz. Çocuklarımızın, geleceklerini hayal ederek yaptıkları resimleri, PIKTES sosyal medya platformlarında ve etkinliklerinde paylaşmaktan büyük bir mutluluk ve gurur duyacağız.

TAKVİM

21-24 Ekim: Resimlerin, PIKTES Türkçe öğretmenleri tarafından toplanması

26-28 Ekim: Resimlerin, PIKTES İzleme sisteminde yer alan “Resim Gönderim Forumu” aracılığıyla Proje Yönetim Ofisi’ne gönderilmesi

 

RESİMLER YAPILIRKEN VE GÖNDERİLİRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

  • Türkçe öğretmenlerimiz, derslerine girdikleri yabancı uyruklu öğrencilerle iletişime geçerek onlardan geleceğe yönelik hayallerini, karakalem, renkli kalem, suluboya ya da pastel boyalarla yapacakları resimlerle ifade etmelerini isteyecektir.
  • Öğrencilerimiz, resimlerin altına ad-soyad ve yaşlarını yazacaklardır.
  • Öğrenciler, yaptıkları resmin fotoğraflarını kendileri ya da ailelerinin yardımıyla mümkün olan en iyi ışık ortamında, en düzgün şekilde çekerek, öğretmenlerimize whatsapp ya da mümkünse e-mail ile göndereceklerdir. Resimlerin, tam ve net bir şekilde fotoğraflarının çekilmesinden ve tarafımıza ulaştırılmasından öğretmenlerimiz sorumlu olacaktır.
  • Öğrencilerimizin yaptığı resimler, okulda yapılacak ders günlerinde öğretmenlerimizce toplanacak ve Proje Yönetim Ofisi’nin ikinci bir kararına kadar yine öğretmenlerimizce saklanacaktır. Resimlerin toplanma, değerlendirme ve saklanma sürecinde kişisel verilerin ve hakların gizliliği ilkeleri kapsamında saklanmasından, başka kişilerin ulaşmasının engellenmesinden öğretmenlerimiz sorumludur.
  • Öğretmenlerimiz, öğrencilerimizden topladıkları resim fotoğraflarını https://piktes.gov.tr/OturumYonetimi/Login adresine kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş giriş yaparak, “Kişisel İşlemler” butonu altında bulunan “Resim Ekleme” butonuna tıklayarak, öğrenci bilgileri ile birlikte ekleyeceklerdir.

Öğrencilerimizin yaptığı resimlerin, herhangi bir sosyal medya mecrasında yayımlanması; resimlerin çocuğun ailesi ve öğretmeni dışında herhangi bir kişiyle paylaşılması, resim fotoğraflarının bu yönergede belirtilen form dışında herhangi bir kuruma, kuruluşa, şahsa vb. gönderilmesi kesinlikle yasaktır. Bu tür işlemlerin tespit edilmesi durumunda ilgililer hakkında gerekli yasal işlem başlatılacaktır.