Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

PIKTES ÖĞRENCİLERİ DE “GELECEĞE NEFES” OLDU

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülke çapında yürütülen “Geleceğe Nefes” kampanyasında, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamındaki yabancı uyruklu ve Türk öğrencilerimiz de 2 bini aşkın fidanı beraberce toprakla buluşturdu.

 

Son dönemde bazı illerimizde çıkan orman yangınları sonrasında ağaç ve orman sevgisini yaygınlaştırmak ve daha yeşil bir ülke oluşturmak amacıyla tüm Türkiye’de başlatılan kampanyaya, PIKTES projesinin yürütüldüğü illerden Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, İstanbul, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Yalova’daki 2 bin 126 öğrencimiz katıldı.

 

Kampanyaya gönüllü olarak katılan Suriyeli, Iraklı, Afgan ve Türk öğrencilerimiz, hep birlikte özenle diktikleri fidanlara can suyunu verdikten sonra birarada fotoğraflar çekilerek, “Geleceğe Nefes” oldukları anı ölümsüzleştirdiler.

Ülkelerinde savaşın başladığı andan itibaren kendilerine kapılarını sonuna kadar açan ve akranlarıyla eşit olanaklar sağlayan Türkiye’nin geleceğine katkıda bulundukları için mutlulukları gözlerinden okunan öğrencilerimiz, fidanlarının gelişimini görmek ve yeni fidanlar ekmek için fidan dikme sahasını yeniden ziyaret edeceklerini söyledi.

Salgın önlemlerine dikkat edilerek gerçekleştirilen etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden yöneticiler, okul müdürleri ve öğretmenler de katıldı.

PIKTES ÖĞRENCİLERİ DE “GELECEĞE NEFES” OLDU

1_2_3_4_5_6_7_8.jpg

2_2_3_4_5_6.JPG

3_2_3_4_5_6.JPG

4_2_3_4_5.jpg

5_2_3_4.jpg

6_2.jpg

7_2.jpg

8_2.jpg