Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Ve Şiir Yarışması Sonuçları

 

RESİM DALI

DERECESİ

İLİ

ÖĞRENCİNİN ADI-SOYADI

SINIFI

OKUL ADI

ESER ADI

BİRİNCİ

İSTANBUL

BETÜL ELABDULLAH

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

AYVALI DERE İLKOKULU

23 NİSAN

İKİNCİ

İZMİR

HELA HAC SÜLEYMAN

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

İLKKURŞUN İLKOKULU

23 NİSAN

ÜÇÜNCÜ

SAKARYA

ANEEN DREED AHMED AHMED

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

ŞEHİT ABDULLAH ÖMÜR İLKOKULU

23 NİSAN

 

 ŞİİR DALI

DERECESİ

İLİ

ÖĞRENCİNİN ADI-SOYADI

SINIFI

OKUL ADI

ESER ADI

BİRİNCİ

ESKİŞEHİR

NARJIS MAJEED FALEEH DALBOOHI

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

DUMLUPINAR İLKOKULU

23 NİSAN

İKİNCİ

SAMSUN

SHAHAD ALAA MOHAMMED

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

CENGİZ TOPEL İLKOKULU

TEŞEKKÜR EDERİM

ÜÇÜNCÜ

MARDİN

ŞİRİN ELUVEYD

UYUM SINIFI (İlkokul 3. Sınıf)

VALİKEMAL NEHREZOĞLU İLKOKULU

23 NİSAN

 

   23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluşunun 101. yılını kutlamış bulunuyoruz. Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusan Egemenlik ve Çocuk bayramını önemine uygun olarak yabancı uyruklu öğrencilerimizle birlikte kutladık. Öğrencilerimizle bu coşkulu gün için resimler yaptık, şiirler okuduk. 

   Proje illerimizde (Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Batman, Bursa, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kilis, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Şanlıurfa, Yalova) resim ve şiiriyle bu coşkulu günde sesini duyurmaya çalışan tüm öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Dünyanın çocuklarımızla güzelleştiğine bir kez daha şahit olduk. Onların olduğu her yerde sınırların kalktığına şahit oluyor, tüm farklılıkların ortak bir dile dönüştüğünü görüyoruz.

   PIKTES olarak bu coşkulu günde resim ve şiir dallarında hem il birincisi olan hem de Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Bu güzel etkinliğimiz boyunca büyük bir özveriyle öğrencilerini teşvik eden, kısa zamanda 2.854 öğrencinin yarışmaya katılımını sağlayan PIKTES Türkçe öğreticilerimize, PIKTES Rehber danışmanlarımıza ve il koordinasyon ekip üyelerimizden Alaettin KARA (Adıyaman), Mehtap ÇAĞAŞLILAR (Antalya), Aynur YAĞBASAN (Ankara), Bahar KÖKSALAN (Mersin), Cevdet ŞAHİN (Şanlıurfa), Dilek ÖZTÜRK (Osmaniye), Eray BARDAKÇI (Adana), Erdal ALTINKAYNAK (Malatya), Mustafa ÇETİN (Eskişehir),  Ersoy DURSUN (Gaziantep), Harun IŞIK (Kocaeli), Hilal BOZDEMİR (Ankara), Evren KOÇ (İstanbul), Özkan GÜLEÇ (İzmir), Mahmut ADIN (Hatay), Zelife PAMUKÇU (Mardin), Mehmet Ali KASAL (Batman), Mustafa KARAKUŞ (Konya), Nesrin YANDAK (Kilis), Ömer IRAK (Kahramanmaraş), Özcan MANSUROĞLU (İzmir), Özkan GÜMÜŞ (Yalova), Rıfat KARAÇORLU (Kayseri), Gülşen SOYCAN (Samsun), Sare BAYLI (Bursa), Şahin KAYADİBİ (Sakarya), Veysel AZARKAN (Diyarbakır)’a teşekkür ediyoruz. Ayrıca 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sayın Nikolaus MEYER-LANDRUT ve heyeti ile birlikte Adana’da gerçekleştirilen programda desteğini esirgemen Adana İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Veysel DURGUN, PIKTES Adana İl Koordinatörü Selçuk TAŞYÜREK’e ve sergide emeği geçen Albay İbrahim Karaoğlan İlkokulu yönetim ve personeline PIKTES ailesi olarak sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Resim Ve Şiir Yarışması  Sonuçları

2._olan_resim.jpg

3._olan_resim.jpg

IMG-20210422-WA0514.jpg

IMG-20210429-WA0026.jpg

BU_FOTO_KESİN_OLSUN.jpg

IMG-20210429-WA0033.jpg

IMG-20210426-WA0070.jpg

20210415_135656.jpg