Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

   Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’nin (PIKTES) 2021 yılındaki ilk İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı (İKE), 1-3 Haziran tarihleri arasında İzmir de gerçekleştirildi.

   PIKTES Projesi kapsamında 4’üncüsü düzenlenen İKE toplantısına, merkez ofisi çalışanları, projenin sürdürüldüğü 26 ilin il koordinatörleri ve il koordinasyon ekiplerinden oluşan 71 kişi katıldı. Toplantı, PIKTES Koordinatörü Erkan AÇIKGÖZ’ ün projenin son dönem faaliyetlerini anlattığı sunumuyla başladı. AÇIKGÖZ sunumunda, Korana virüs salgınının faaliyetler üzerinde ki etkileri, planlanan faaliyetler ve gerçekleştirilmiş etkinliklere ilişkin bilgiler verdi. “Bilgisayar Laboratuvarları” hakkında da açıklamalar yapan AÇIKGÖZ, ihale süreci tamamlanmış olan temizlik malzemeleri dağıtımı, “Türkçe Öğretim Programı” ve “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi” programı hakkında değerlendirmelerde bulundu. “Sosyal Uyum” projeleri için açıklamalarda bulunan AÇIKGÖZ’ ün sunumunda PIKTES öğretmenleri ile “Yaz Dönemi Erken Çocukluk Eğitimi Faaliyetlerine” ilişkin bilgilerde yer aldı.

   Toplantıda ayrıca Proje kapsamında istihdam edilen personellerine, mesleki ve teknik eğitim burslarına, sosyal uyum faaliyetlerine, ihale ve satın alma süreçlerine, Türk ve Suriyeli öğrencilere yönelik taşıma hizmetine, uyum sınıflarına ve yaz dönemi erken çocukluk eğitimine ilişkin sunumlar yapıldı.

İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

ike2.JPG

DSC_0105.JPG

DSC_0094.JPG

DSC_0097.JPG

DSC_0102.JPG