Haberler ve Duyurular

Haberler ve Duyurular

Türkiye Genelinde Sosyal Uyum Etkinlikleri Yapıldı

       Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PIKTES) kapsamında yabancı uyruklu öğrenciler ve Türk öğrenciler ile velilerin sosyal uyumlarına katkı sağlamak için ülke genelinde “Sosyal Uyum Etkinlikleri” uygulandı.
       Etkinliklerle spordan sanata, sanattan bilime, bilimden gezi ve oyunlara kadar birçok alanda farklı özellikteki bireylerin kültürel ve sosyal açıdan kaynaşması sağlandı. Bir arada birçok faaliyete katılan öğrenci ve veliler, bu etkinliklerle yeni hobiler edinerek birbirleri ile tanışma imkânı buldu.
       Türk ve yabancı uyruklu öğrenci ve velilerimiz birçok ili gezerek gezdikleri ilin tarihi ve kültürel özelliklerini tanıma fırsatı yakaladı. Gezerken öğrenen ve öğrenirken eğlenen katılımcılarımızın mutluluğu yüzlerinden okunuyordu.
Uygulanan sosyal uyum etkinliklerinde emeği geçen, destekleyen ve katılım sağlayan başta Proje İl Koordinasyon Ekibimiz olmak üzere kurum yöneticileri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler ile velilere PIKTES ailesi olarak teşekkür ederiz.

 

                                                                               

Türkiye Genelinde Sosyal Uyum Etkinlikleri Yapıldı