PIKTES VOLEYBOL TURNUVASINDA TAKIMLARIN HAZIRLIKLARI BAŞLADI

PIKTES kapsamında 26 proje ilinde, Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerin birlikte katılacağı “PIKTES Voleybol Turnuvası” hazırlıkları başladı. 


PIKTES Voleybol Turnuvası, PIKTES ve T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğiyle “Gençler” ve “Yıldızlar” kategorilerinde düzenlenecektir. Proje illeri turnuvaya iki ayrı kategoriden kız ve erkek takımları ile katılacaktır. Karşılaşmalar, 104 takım ve 1.248 Türk ve yabancı uyruklu öğrencinin katılımıyla gerçekleşecektir. 

Grup karşılaşmaları Hatay, Gaziantep, Sakarya ve Konya illerinde düzenlenecek olup “Gençler” kategorisi karşılaşmaları 26-29 Nisan 2022 tarihleri arasında, “Yıldızlar” kategorisi karşılaşmaları ise 10-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. Grup karşılaşmalarında mücadele edecek takımların hazırlık çalışmaları beden eğitimi öğretmeni ve antrenör eşliğinde devam etmektedir. 

Müsabakalar için hazırlanan öğrenciler, birbirleriyle kaynaşarak keyifli zaman geçirmişlerdir.
Hafta boyunca hazırlıklara devam eden öğrenciler, heyecanla karşılaşmaların başlamasını bekliyor. Turnuvaya katılacak tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

  • Kategori: Haberler
  • Yayın Tarihi: 20.4.2022