Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ coşkuyla kutlandı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ coşkuyla kutlandı.
 
PIKTES ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ kapsamında, Türk ve yabancı uyruklu çocuklardan oluşan "Aynı Bahçenin Çiçekleri" isimli koro, konser öncesi Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER’i makamında ziyaret etti.  
 
Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, "Aynı Bahçenin Çiçekleri" korosuna, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; ‘Kültürlerin bir araya gelmesinin barışa ve kardeşliğe katkı sağladığını, bu durumun dünyaya da örnek olduğunu’ belirtti.
Projenin önemine de vurgu yapan ÖZER; bu türden etkinliklerin, umudun ve geleceğin mesajı olduğunu hatırlattı.
Bakan ÖZER; çalışmada emeği geçen herkese teşekkürlerini ileterek, Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
 
Türk ve yabancı uyruklu öğrencilerden oluşan koro, daha sonra Ankara'da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO Ada) Tarihi Salonda, Doç. Dr. Aylin Şengün TAŞÇI yönetimindeki konseri gerçekleştirdi.
 
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Bakanlığımızın yürüttüğü PIKTES Projesi kapsamında gerçekleştirilen konsere; Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif YILMAZ, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Levent ÖZİL, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Cemal YILDIZ ve Proje Yönetimi katılım sağladı.
 
Program; Bakan Yardımcısı Dr. Nazif YILMAZ'ın, Şef; Doç. Dr. Aylin Şengün TAŞÇI'ya plaket ve çiçek takdimi ile sonlandırıldı.
 
Konser sonrasında öğrencilerle sohbet eden Dr. Nazif YILMAZ, öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
  • Kategori: Haberler
  • Yayın Tarihi: 24.4.2022