PIKTES+ 1. İL KOORDİNASYON EKİPLERİ BİLGİLENDİRME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI ERZURUM’DA BAŞLADI

Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi (PIKTES+) kapsamında İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Celile Eren ÖKTEN’in de katılımıyla Erzurum Aziziye Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde başlamıştır.

Avrupa Birliği’nin finansman desteğiyle, Milli Eğitim Bakanlığı - Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ‘Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi/PIKTES Plus kapsamında birincisi gerçekleştirilen ‘İl Koordinasyon Ekipleri Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı’na; Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Celile Eren ÖKTEN, Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Genel Müdürü Cengiz METE, Daire Başkanı/ PIKTES Proje Direktörü Cihan KIVANÇ, Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, PIKTES Direktör Yardımcıları Doğan Onur KÖKSAL, Mesut BOYRAZ  ve PIKTES İl Koordinatörleri katılım sağladı.

Programın açılışında konuşan Erzurum İl Millî Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, bu toplantının Erzurum’da düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek toplantının hayırlı ve verimli geçmesini temenni etti. PIKTES Proje Direktörü/Daire Başkanı Cihan KIVANÇ da yaptığı konuşmada PIKTES kapsamında yapılan çalışmalar ve geleceğe yönelik hedeflere ilişkin bilgi verdi. Programın açılışında konuşan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Cengiz METE ise proje paydaşları ile bir araya gelerek öğrencilere sunulan eğitimin kalitesinin artırılması, farklı görüş ve önerileri dikkate alarak faaliyetlerdeki verimliliğin en üst seviyeye ulaştırılmasının amaçlandığını vurguladı. Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Celile Eren ÖKTEN de konuşmasında Türkiye’de göçmen eğitimi alanında proje faaliyetlerinin önemine değinerek alanda çalışan il koordinasyon ekipleri ve çok değerli öğretmenlerimizin katkılarıyla bu faaliyetlerin çocuklara ulaşabildiğini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Proje Direktör Yardımcısı Doğan Onur KÖKSAL tarafından PIKTES Plus’ın mevcut durumu ve geleceğe yönelik faaliyetlerine yönelik yapılan sunumla devam eden toplantı 18-19 Aralık 2023 tarihlerinde Aziziye Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde İl Koordinatörlerinin sunumları, bilgi ve tecrübe paylaşımları ve Proje Direktörü/Daire Başkanı Cihan KIVANÇ’ın kapanış konuşmasıyla sona erecek.

  • Kategori: Haberler
  • Yayın Tarihi: 18.12.2023